معرفی رژیم غذایی دوکان Dukan diet

معرفی رژیم غذایی دوکان  Dukan diet

 مقدمه :

 دوکان یک رژیم غذایی است

 

 همه مردم بدنبال داشنت وزن سالم و مناسب  هستند چرا که چنینئ حالتی علاوه بر اینکه  به افراد زیبایی ظاهری می دهد سلامتی آنها را نیز تضمین می کند خیلی ها با وجودی تلاشی که می کنند بخاطر ساختار ژنتیکی که دارند کمتر موفق به کاهش وزن می شوند ولی افزایش وزن در خیلی ها بخاطر عدم تحرک و پرخوری است و اگر رژیم غذایی مناسبی را در پیش بگیرند و ورزش کنند وزنشان متناسب می شود .

این تغییر سبک زندگی باعث می شود که این افراد  برای همه مدت  عمرشان این تناسب اندام را داشته باشند و همین مهم ترین نکته و ویژگی این روشهای غذایی و عادات رفتاری است .

و پرسشی که ذهن بسیاری از خانم ها و آقایان را به خود مشغول داشته است این است که از چه رژیم غذایی استفاده کنند ؟ در اینجا روش غذایی دکتر دوکان توضیح داده شده است

رژیم غذایی “دوکان دایت” (Dukan Diet) روش غذایی است که ابداع کننده آن  پزشکی فرانسوی به نام  پی یِر دوکان  است این رژیم غذایی از حدود 10 سال پیش عرضه شده است و بسرعت گسترش پیدا کرده است ر/زیم غذایی دوکان یکی از روشهای  کاهش وزن است که در آن با استفاده از مصرف بالای پروتئین و کاهش مقدار چربی و کلسترول کمک می کند که ورزن کم شود و در عین حال به سلامتی شخص آسیبی وارد نشود .

……….محمد توکلی تیرماه 1390 -  ممکو

/ 0 نظر / 28 بازدید