نگاهی به خواص سیر بطور خلاصه :

نگاهی به خواص سیر بطور خلاصه :

 

مقدمه
مشهور است که به کارگران مصری که کار ساختن  اهرام مصر را انجام می دادند  سیر دا ده می شد تا توان و قدرت آنها برای انجام کار حفظ شود و سالم بمانند  حتی می گویند که مصریان باستان آنقدر به سیر علاقه داشتند که در معاملات پایاپای خود از آن به عنوان نوعی پول استفاده می کردند! ما اینجا در ممکو در نزدیکی رامهرمز و هندیجان و شادگان قرار داریم که از تولید کنندگان عمده سیر در منطقه هستند .

امروزه نشان داده شده است که مصرف سیر می تواند :

  •  به راحتی می تواند سرماخوردگی را از وجود شما بیرون بکشد.
  • سیر دارای مقادیر زیادی "الیسین" می باشد. این ماده نوعی خاصیت شیمایی دارد و باعث می شود تا تمام باکتری ها از بین بروند و از این گذشته محیط را برای زنده ماندن هر ویروسی دشوار می سازد.
  • درصد احتمال ابتلا به سرماخودردگی در افرادی که از مکمل های غذایی الیسین استفاده می کنند، در مقایسه با دیگران، به نصف کاهش پیدا می کند. خوردن سیر و یا غذاهای سیر دار تاثیر مشابهی دارد.
  • سیر در درمان آنفلونزا نیز نقش فعالی را بازی می کند. موادی نظیر: اجیون، دریویتیو و اسیلین هر گونه باکتری را از بین می برند و نیز مانع رشد و تکثیر بسیاری از ویروس ها می شوند.

 

توصیه :
*  سعی کنید روزانه یک سیر به طور خام و یا پخته شده در غذاهایتان بشد

پختن سیر  برخی از خواص آن  را از بین می برد،

 به همین دلیل این بار که خواستید در سس ماکارونی خود از سیر استفاده کنید به جای یکی از چند تا استفاده کنید تا از تمام خواص آن بهرمند شوید.

 طریقه مصرف سیر :

  • ·         یگ کله سیر CLOVE را پوست کنده و له کنید و بگذارید 10 دقیقه درمعرض اکسیژن هوا قرار بگیرد تا ماده  در آن بوجود آید سپس آن را مصرف کنید .آلیناز Alliinase و آلین Alliin با هم ترکیب شده و آلیسین را بوجود می آورد .
  •  

 

بوی بد دهان

برای اینکه دهانتان بوی بد ندهد به همراه سیر آب لیمو بخورید یا چند قاچ لیمو مصرف کنید مصرف جعفری و کرفس هم می تواند مفید باشد

 خاک مورد نیاز برای کشت سیر باید PH بین 6 تا 8 داشته باشد هر چند سیر را در طیف وسیعی از خاکها می توان کشت کرد

 

...............نوشته محمد توکلی 31 فروردینماه 1392 – ممکو

منبع :

http://gardening.ktsa.com/Garlic-Cloves/8089349

 

/ 0 نظر / 46 بازدید